Vážení přátelé!

S okamžitou platností je možno hlásit se do Semifinále 45. MS v KŠ. Hraje se na webserveru ICCF, standardní časová kontrola 50 dnů na 10 tahů.

Start: 20. 6. 2021

Přihlášky:

• Přes webovou stránku ICCF návod viz web SKŠ „Dokumenty ICCF“ „Podrobné vysvětlení nového systému přihlášek do turnajů ICCF“.
  • Platba startovného buď na účet SKŠ nebo přes Direct Entry. Přihlášky „náhradníků“ podle článku Pravidel ICCF 1. 2. 1. 2. 3 musí být zaslány e-mailem vedoucímu MÚ SKŠ Ing. Josefu Mrkvičkovi na mrkvicka@skscr.cz.

Přihláška musí obsahovat:

• kvalifikační titul (viz níže).

Přihlášení hráči musí mít uhrazeny členské příspěvky SKŠ minimálně na roky 2021-2022.

Uzávěrka přihlášek: 5. 5. 2021

Kvalifikace:

Kvalifikaci pro přihlášku do Semifinále mají tito hráči: Pravidla ICCF 1. 2.1. 2

1. a) účastníci jednoho z předchozích nebo právě probíhajících Finále, pokud nezískali vyšší kvalifikaci,
  2. b) účastníci jednoho z předchozích nebo právě probíhajících Turnajů kandidátů, kteří získali nejméně 50 % možných bodů, pokud nezískali vyšší kvalifikaci,
  3. c) účastníci jednoho z předchozích nebo probíhajících Semifinále, kteří skončili na 3. nebo 4. místě nebo získali minimálně 60 % možných bodů, ale nekvalifikovali se do Turnaje kandidátů
  4. d) první dva vítězové ze skupin Předkola,
  5. e) účastníci finále Světového poháru (World Cup), kteří skončili na 3. nebo 4. místě, nebo získali nejméně 60 % možných bodů (nevztahuje se na Světové poháry Veteránů na Světové poháry v Chess960, nebo Světových turnajů družstev),
  6. f) účastníci jednoho z předchozích nebo probíhajících finále Mistrovství Evropy, kteří skončili na 3. nebo 4. místě, nebo dosáhli minimálně 60 % možných bodů, je-li průměrný rating turnaje 2451 nebo vyšší,
  7. g) první dva vítězové minulého nebo probíhajícího finále Mistrovství Evropy, je-li průměrný rating turnaje 2450 nebo nižší,
  8. h) hráči, kteří byli nominováni svou národní federací a mají v okamžiku nominace rating 2400 nebo vyšší (pro rok 2021 zbývá udělit jednu divokou kartu – viz níže),
  9. i) držitelé titulu Mezinárodní mistr (IM) s fixním ratingem 2500+,
  10. j) držitelé titulu Mezinárodní mistr vyšší třídy (SIM) s fixním ratingem 2450+,
  11. k) držitelé titulu Velmistr (GM) s ratingem 2400+,
  12. l) hráči s fixním ratingem 2550+.

Pro kvalifikaci podle těchto pravidel se uznávají ratingy publikované v posledních 12 měsících před okamžikem podání přihlášky.

1. Každý hráč s fixním ratingem 2450+ může požádat o zařazení do skupiny Semifinále WCCC. Hráči s nejvyšším ratingem budou však přijati pouze pro doplnění skupiny, pokud počet přihlášek nebude násobkem 13, 15 nebo 17.

Seznam hráčů s platnou kvalifikací, poskytnutý Komisařem vrcholových turnajů ICCF:

ICCF_ID Jméno Kvalifikace Druh Platnost do
130825 Machýček, Lubomír 2017 1.2.1.d z WCCC41PR09 Plná 14. 12. 2021
130766 Michálek, Miroslav 2015 1.2.1.c z WCCC39SF01 Plná 15. 05. 2021
130863 Mrkvička, Josef 2017 1.1.2.c z WCCC41SF06 Plná 31. 08. 2022

Pokud se domníváte, že Vaše jméno a kvalifikace v seznamu chybějí, prosím, abyste mi to obratem sdělili!

Startovné: 1 030,- za 1 skupinu

Startovné se neplatí pouze v případě postupu z Předkola (kvalifikační titul d), týká se pouze pana Machýčka), ve všech ostatních případech se startovné platí.

Skupiny mají obvykle 13 hráčů, ve zvláštních případech může startér rozšířit počet hráčů ve skupinách na 15 až 17. Pokud počet přihlášek nebude dělitelný 13, 15, nebo 17,  budou skupiny doplněny hráči, kteří požádají o vstup do Semifinále podle článku Pravidel 1. 2.  1. 2. 3. pokud by znovu bylo nemožné doplnit skupinu, tak má startér právo odmítnout účast hráčům s kvalifikačním titulem i) j) k) a l) a s nejnižším ratingem 2021/2.

Přihlášky do více než 1 skupiny budou použity pouze pro doplnění volných míst ve skupinách.